W pierwszej turze wyborów zdobywając 1777 głosów to ona zyskała największą przychylność wyborczą. Ewa Grzybowska, niegdyś dyrektor Ośrodka Kultury w Wolinie, od dwóch lat związana z Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Jej rywalem będzie zdobywca 1248 głosów, czyli Waldemar Dubrawski. Były dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach oraz wicestarosta kamieński. 

Niewątpliwym atutem przemawiającym za Ewą Grzybowską jest fakt, że oprócz wygrania pierwszej tury, według danych Państwowej Komisji Wyborczej udało jej się wprowadzić 8 na 15 miejsc w Radzie Miejskiej w Wolinie. To oznacza, że Grzybowska po ewentualnym wyborczym zwycięstwie w drugiej turze będzie cieszyć się samodzielną większością bez szukania większości.

Z drużyny Waldemara Dubrawskiego do Rady dostało się jedynie 4 z 15 radnych. Po ewentualnej wygranej Dubrawski będzie musiał szukać poparcia jeszcze czterech radnych z Komitetu PSL, PiS, Inicjatywy Gospodarczej oraz Ewy Grzybowskiej albo przez pięć lat borykać się z uzyskiwaniem większości do każdego składanego projektu.

Decyzję podejmą Wyborcy 4 listopada 2018 roku. My już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów w Wolinie

  • GRZYBOWSKA Ewa (62%, 626 Głosów)
  • DUBRAWSKI Waldemar (38%, 384 Głosów)

Głosowało: 1 010