Marek Piekarczyk – legendarny wokalista rockowego zespołu TSA – 27 października wystąpi w golczewskim klubie Herbowa. Razem z nim na scenie pojawią się także muzycy z folk rockowej formacji Ajagore. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Marek Piekarczyk jest wokalistą, muzykiem i autorem tekstów. Wraz z zespołem TSA i solowo zagrał ponad 2500 koncertów w Polsce i  na zagranicznych scenach, m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Francji czy Finlandii. Z Teatrem Muzycznym w Gdyni zagrał w ponad 100 spektaklach w Polsce i USA, Kanadzie, Finlandii i Rosji, grając tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. Był także jurorem i trenerem w programie „The Voice of Poland” za co był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.

Podczas występu w Herbowej artysta zabierze publiczność na wyjątkową, przekrojową podróż po swoich muzycznych dokonaniach i inspiracjach w 40-stoleciu działalności scenicznej. W programie koncertu znalazły się utwory macierzystej formacji TSA, wspomnienie o udziale w niezapomnianym musicalu „Jesus Christ Superstar”, cały szereg inspiracji (utwory Skaldów, Romualda i Romana czy TESTu) i najnowsze muzyczne kooperacje (Yugopolis). Występ zwieńczą najnowsze kompozycje z solowego dorobku Piekarczyka.

Na scenie obok artysty pojawi się Ajagore – formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska. Zespół wydał też dwie autorskie płyty. Muzyka Ajagore to swobodne interpretacje polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa.

Połączenie niezwykłego, rockowego wokalu Marka Piekarczyka z brzmieniami Ajagore oraz przekrojowym programem koncertu z pewnością zachwyci słuchaczy. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy, sobotni wieczór w Herbowej – mówi Maciej Zieliński, właściciel klubu.

Koncert odbędzie się 27 października (sobota) o godz. 20.00. Bilety można nabyć w klubie Herbowa oraz w sklepie Chata Polska w Kamieniu Pomorskim (ul. Szczecińska 12) w cenie 50 zł miejsca siedzące (wyłącznie w przedsprzedaży) i oraz 40 zł miejsca stojące w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. Lokal słynie w okolicy z organizowania imprez okolicznościowych oraz cyklicznych koncertów – występowało w nim już wielu znanych i cenionych artystów, m.in. Indios Bravos, Damian Ukeje, Sebastian Riedel i Michał Kielak, Pokahontaz, Czesław Mozil, Kamil Bednarek, Stanisław Soyka, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki czy Martyna Jakubowicz.