Czterech kandydatów powalczy o fotel Burmistrza Gminy Kamień Pomorski. Oprócz ubiegającego się o reelekcję Stanisława Kuryłły będą to Dariusz Abramowicz, Jacek Homik oraz Stanisław Motyka. 

– Doświadczenie zdobyte w trakcie mojej kariery zawodowej w połączeniu z wpojoną przez rodziców skromnością i poszanowaniem dla drugiego człowieka pozwalają mi z godnością pełnić powierzane obowiązki – mówi Dariusz Abramowicz. Startujący z list Forum Kamieńskiego kandydat, już raz bezskutecznie ubiegał się o ten urząd. W poprzedniej kadencji, nie udało mu się zdobyć mandatu radnego Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim

Jacek Homik, dyrektor kamieńskiego oddziału Banku BGŻ BNP Paribas S.A. W ostatnim czasie zaistniał w mediach, po swojej wypowiedzi dla jednego z lokalnych portali internetowych – „Powoli kończą się możliwości finansowe i inwestycyjne Gminy. Zjawisko prywatyzacji dóbr publicznych i marnowania ich potencjału sięgnęło szczytu, a to co można było sprzedać zostało sprzedane. Na obecnym etapie nieuniknione jest podniesienie przez gminę opłat i podatków, wobec których największą szansą byłaby współpraca z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycje, których przeprowadzenie jest wręcz w Gminie konieczne, mogłyby zostać zrealizowane za pomocą środków centralnych, zabezpieczonych na taką okoliczność w budżecie, co było jedną z istotniejszych kwestii omawianych na konwencie Prawa i Sprawiedliwości. Należy prosić wszystkich mieszkańców o pomoc w realizacji swoich planów, zaznaczając, iż Gmina jest naszym wspólnym dobrem i niezależnie od preferencji politycznych, warto dać szansę całkowicie nowym – dotąd nie kojarzonym z samorządem terytorialnym – kandydatom”

Kolejną osobą, która powalczy o fotel Burmistrza jest Stanisław Motyka. Wystartuje on z Komitetu Wyborczego Wyborców „Łączy nas Kamień”, zarejestrowanego przez Ryszarda Górskiego, męża byłej sekretarz gminy Kamień Pomorski – Bożeny Górskiej. Jak mówi w jednej z publikacji prasowych, chce połączyć Kamień poprzez wykorzystanie potencjału mieszkańców i umożliwienie im rozwinięcia skrzydeł.

Jako cele stawia sobie dobór zespołu kompetentnych współpracowników, którzy swoimi umiejętnościami i motywacją umożliwią gminie wykorzystanie pełni swojego potencjału. Chce umożliwić mieszkańcom dojście do głosu, realizację lokalnych ambicji i rozwój oraz stawiać na promocję i pozyskiwanie środków zewnętrznych. Stanisław Motyka był już związany z samorządem. Po wielu próbach w 2010 roku został radnym z Komitetu Wyborczego Wyborców Liga Samorządowa Ziemi Kamieńskiej „Otton”. W 2014 roku zdobywając 100 głosów, bezskutecznie starał się o mandat radnego powiatowego.

O swoją drugą kadencję będzie walczył obecny Burmistrz Stanisław Kuryłło. Jak sam mówił jakiś czas temu w rozmowie z naszą redakcją, mijające 4 lata to czas wyrzeczeń i głównie wychodzenia z zadłużenia zastanego po poprzednikach. – Nie jest tak, ze nie widzimy problemów, które dotyczą naszego życia codziennego. Ja widzę dziury w drogach, potrzebę ich całościowych remontów, potrzeby oświaty i innych sfer życia codziennego. Te wszystkie problemy nie wzięły się jednak z mojego zarządzania a z zastałej sytuacji. Nawet radni poprzednich kadencji nie zdawali sobie sprawy z wysokości zadłużenia. Myślę, że dopiero następna kadencja pozwoli nam w pełni na realizację programu wyborczego i zamierzeń przedstawionych w 2014 roku, których cześć pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej udało nam się zrealizować. Warto tu chociażby wskazać przebudowę ulic Mieszka I, Chrobrego oraz Dziwnowskiej, na które to w budżecie nie było ani złotówki. Za chwilę rozpoczynamy modernizację kolejnych ulic. Przebudowaliśmy kilkaset metrów ciągów pieszych w centrum miasta: przy ulicy Mickiewicza, Plac Katedralny, Strzeleckiej, Orzeszkowej, a także w Sibinie, we Wrzosowie. Modernizujemy Park Jana Pawła II, ulicę Kopernika czy przychodnię zdrowia. Warto również wspomnieć o wprowadzeniu w naszej gminie reformy systemu oświaty. Stało się to „bezboleśnie”. Nikt nie stracił pracy, zmodernizowaliśmy budynek Gimnazjum z przeznaczeniem na Szkołę Muzyczną, tak by poprawić warunki nauczania w Szkołach Podstawowych, w których przybywają dzieci. Nie kandyduję po to, aby spełnić swoje ambicje, lecz by miasto, w którym żyję, pracuję, mieszkam ja i moja rodzina, rozwijało się. Są wokół mnie ludzie, którzy mi zaufali stąd też decyzja o ponownym kandydowaniu.

Na kogo zagłosujesz w jesiennych wyborach w Kamieniu Pomorskim

  • Stanisław Kuryłło (56%, 559 Głosów)
  • Stanisław Motyka (22%, 225 Głosów)
  • Jacek Homik (14%, 144 Głosów)
  • Dariusz Abrmowicz (8%, 77 Głosów)

Głosowało: 1 005