Temat przedwyborczej debaty pojawił się nie tylko w Golczewie i Dziwnowie, ale także w Międzyzdrojach. Zamiast bezstronnego organizatora, to Komitet Wyborczy Wyborców „Nasz Dom” wystawiający Mateusza Bobka jako kandydata zaproponował dyskusję o Międzyzdrojach. Wszystko bez określenia warunków, miejsca, na 10 dni przed wyborami. – Jestem gotów. Jeśli kiedykolwiek w przyszłości pojawi się taka okazja możesz liczyć na moje zaproszenie. Z odpowiednim wyprzedzeniem, scenariuszem i szczegółami, których w Twojej propozycji zdecydowanie zabrakło – mówi Jan Magda.

Bardzo dziękuję za zaproszenie do przedwyborczej debaty. Absolutnie zgadzam się, że wspólny dialog wszystkich kandydatów i wszystkich komitetów jest Międzyzdrojom potrzebny. Dialog, nie zaś organizowana w pośpiechu, na nieco ponad tydzień przed wyborami polityczna wymiana ciosów. Nasza gmina jest w moim sercu i wierzę w to, że tylko dzięki pracy nas wszystkich przywrócimy Międzyzdrojom prawdziwy blask. By zrobić to wspólnie potrzebujemy dialogu – nie przepychanki. Mateuszu, jaki jest cel organizowania tego spotkania akurat teraz? Nie zaproponowałeś terminu, miejsca, moderatorów, formuły itd. Szczerze chciałbym dołączyć do prawdziwej debaty. Udział w Twoim spektaklu jednak mnie nie interesuje. Jako bardziej doświadczony samorządowiec podpowiem Ci, że w zarządzaniu i poważnym podchodzeniu do inicjatyw chodzi właśnie o szczegóły. Detale. Konkrety. Nie ogólnikowe hasła i slogany. Gdyby chodziło o coś innego światem rządziliby aktorzy i celebryci. Tak jednak nie jest. Dla mnie prawdziwą debatą, debatą, w której każdego dnia mierzę się z trudnymi pytaniami są spotkania z przedsiębiorcami i mieszkańcami. Także Ciebie zachęcam do mniej zorganizowanych i spektakularnych spotkań. To właśnie spotkania twarzą w twarz, bez kamer, bez doradców mają największą wartość.

Wracając do samej debaty – jestem gotów. Jeśli kiedykolwiek w przyszłości pojawi się taka okazja możesz liczyć na moje zaproszenie. Z odpowiednim wyprzedzeniem, scenariuszem i szczegółami, których w Twojej propozycji zdecydowanie zabrakło – Pozdrawiam Jan Magda.