Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Przypominamy! Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnego wniosku.

ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Przypominamy, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy złożeniu wniosku. „Czternastkę” wypłacimy z urzędu razem z listopadowym świadczeniem.

Oszuści, którzy podają się za pracowników ZUS, liczą na zaufanie seniorów i chcą w ten sposób wyłudzić ich dane osobowe.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, gdy zadzwoni do niego osoba podająca się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.