38-letnia mieszkanka gminy Międzyzdroje znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoimi córkami. O przemocy domowej poinformowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Funkcjonariusze zatrzymali 38. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji – to jednak nie koniec sprawy.

Kobieta już od dłuższego czasu znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoimi córkami – wyzywał je słowami wulgarnymi, szarpała, popychała. Sprawę zgłoszono funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach.

Mundurowi w trybie pilnym zajęli się sprawą. Podjęto decyzję o natychmiastowym odizolowaniu 38-latki od jej ofiar. Kobietę zatrzymano, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie jej zrzutu znęcania się nad dziećmi (art. 207§1 Kodeksu karnego).

Prokuratora Rejonowa w Świnoujściu, zastosowała wobec sprawczyni środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do córek.

To jednak dopiero początek sprawy dla podejrzanej o stosowanie przemocy domowej. Jaką karę otrzyma kobieta, okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Należy dodać, że za znęcanie się grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim