Urząd Miejski w Międzyzdrojach informuje, iż dziś (22.07) w nocy z poniedziałku na wtorek będzie przeprowadzana kolejne odkomarzanie na terenie Gminy Międzyzdroje. Odkomarzanie przeprowadzane jest metoda naziemną i przeprowadza je Zakład Ochrony Środowiska. 

Miejsca odkomarzania w zakresie trucia larw, odymianie, dezynsekcja obejmują: rowy i bagna oraz skrzyżowanie (Szczecin-Świnoujście),rowy przy ogrodach działkowych, mokradła, tereny przy zrekultywowanym składowisku odpadów, ul. Nowomyśliwska, Usługowa, cała promenada (tereny zielone), wydmy, Park wokół Międzynarodowego Domu Kultury, Park Zdrojowy, wszystkie skwery zielone w centrum miasta (ul. Kolejowa, deptak od ul. Zwycięstwa itp.), sołectwa przy przystankach autobusowych Wicko, Wapnica, Lubin oraz rowy melioracyjne w Dolinie Trzciągowskiej. 

Ze względu na otoczenie Wolińskiego Parku Narodowego oraz terenów Natura 2000 będących pod ochroną odkomarzanie nie jest możliwe na całym terenie naszej Gminy. Dlatego pomimo regularnie przeprowadzanego odkomarzania  od marca do końca września, walka z tymi uciążliwymi owadami nie zawsze jest w pełni skuteczna.  

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach