Zaskoczenia nie ma. Potwierdziły się bowiem informacje, o których na jednej z sesji pod koniec kwietnia, mówił Maciej Zieliński. W trakcie tegorocznych Dni Golczewa, przed mieszkańcami wystąpi gwiazda zespołu Ich Troje, czyli Michał Wiśniewski oraz zespół Exaited. 

Temat występu gwiazdy zespołu Ich Troje pojawił się półtora miesiąca temu, wtedy to Rada Miejska podjęła decyzję w sprawie przesunięcia środków 70 tys. złotych na promocję. Jak ujawnił wtedy Maciej Zieliński, pieniądze miały m.in. zostać przeznaczone na występ zespołu „Ich Troje”.  Uchwała już w kuluarach wzbudzała wiele kontrowersji. W trakcie sesji wywiązała się nad nią burzliwa dyskusja. Na co szczegółowo miałyby być wydane środki? Skarbnik gminy nie potrafiła wtedy udzielić odpowiedzi.

– Planowaliście Dni Golczewa w okresie jesiennym – zimowym. Po występie na Golczewskich żabkach, gdy Burmistrz się ocknął, chciałoby się powiedzieć, że wytrzeźwiał, wróciliście do pracy i stwierdziliście, że występ Pana Burmistrza trzeba jakość przykryć. Wtedy padło hasło, że na Dniach Golczewa musi być ktoś jeszcze, bo zespół Exaited nie będzie wystarczającą atrakcją. Trzeba było ściągnąć kogoś jeszcze. Padło też hasło, że pieniądze nie grają roli. Zaczęliście pracować ale żadna gwiazda nie chciała do Was przyjechać bo takie sprawy załatwia się dużo wcześniej. Dostaliście propozycję występu zespołu „Ich Troje”, a mają oni opinię zespołu z którym żaden menadżer nie chce współpracować, bo są horrendalnie drodzy. Chciałbym zapytać Pana Zastępcę Burmistrza dlaczego z publicznych pieniędzy spełnia się kaprysy Pana Burmistrza? – dopytywał Maciej Zieliński.

Na sali zabrakło Burmistrza Andrzeja Danieluka. Głos w jego imieniu zabrał Zastępca Burmistrza. – „Ich Troje”, niech ludzie przyjdą, oglądają, ten zespół nie kosztuje wcale tak dużo jak na tak dużą gwiazdę. Może nie róbmy tutaj kampanii wyborczej – stwierdził Lech Ferdynus.

Jak się okazało, wystąpienie Macieja Zielińskiego nie było kampanią wyborczą, a zapowiedzią tego, co faktycznie wydarzy się w Golczewie 30 czerwca. Dziś już wiemy, że tego dnia w trakcie Święta Miasta, o 21 będzie można zobaczyć koncert Solo Michała Wiśniewskiego, gwiazdy zespołu Ich Troje oraz zespołu Exaited.