Sąd w Kamieniu Pomorskim zdecydował, że nie ma podstaw do wznowienia śledztwa w sprawie śmierci czterech osób, których samochód wpadł do wody w lutym ubiegłego roku — poinformował w czwartek rzecznik szczecińskiego Sądu Okręgowego.

Auto, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z psem, w lutym 2021 r. zjechało do rzeki w Dziwnowie. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku, na którego skutek śmierć poniosły wszystkie podróżujące autem osoby, w tym dwoje dzieci, prokuratura umorzyła pod koniec listopada. Decyzję tę zaskarżył pełnomocnik ojca zmarłego w wypadku mężczyzny.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, sąd w Kamieniu Pomorskim nie przychylił się do argumentacji pełnomocnika. Sprawcy wypadku nie ustalono. Decyzja sądu jest prawomocna i nie przysługuje na nią zażalenie.

Auto osobowe wpadło do rzeki Dziwny w Dziwnowie 28 lutego 2021 r. ok. południa, z nieznanych przyczyn zjeżdżając do wody z nabrzeża. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Po kilku godzinach nurkowie odnaleźli samochód w nurcie rzeki, ponad 30 m od nabrzeża.

W wypadku zginęła rodzina – dwoje dorosłych, dwoje dzieci, a także ich pies. Jak ustalili w toku śledztwa biegli sądowi, przyczyną śmierci ofiar było utonięcie. Przeprowadzono też badania techniczne samochodu, przesłuchano świadków i zabezpieczono monitoring z firmy, której budynek stoi na nabrzeżu, nie ustalono jednak dokładnych okoliczności wypadku.