Przewodniczący PO Donald Tusk ostro zaatakował rząd Zjednoczonej Prawicy w sprawie wstrzymanych przez Komisję Europejską środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski. – Jedyny powód, dla którego po te pieniądze nie możecie sięgnąć, to jest rząd PiS-u – wyjaśnia na nagraniu Tusk. – To nie są patrioci. To są idioci – skwitował.

W zamieszczonym w czwartek na Twitterze nagraniu Donald Tusk atakuje rząd za brak postępów w sprawie środków z Krajowego Planu Odbudowy, których wypłata Polsce jest wstrzymywana przez Komisję Europejską.

Stojąc przy palecie pieniędzy Tusk mówił o 58 miliardach euro należnych Polsce z KPO. – Takie pieniądze czekają na Polskę, czekają na Polaków w Europie. Od pół roku te pieniądze powinny płynąć – do waszych firm, do waszych budżetów rodzinnych – mówi polityk, zwracając się do Polaków.

– Jedyny powód, dla których po te pieniądze nie możecie sięgnąć, to jest rząd PiS-u i jego kompletnie niezrozumiały upór. Oni ostatnio, pan Bielan i pan Ziobro, wspomnieli, że może Polska powinna w ogóle zrezygnować z tych pieniędzy. Ich może na to stać, ale polskich rodzin nie stać na takie idiotyzmy – wskazywał Tusk.