Od kilku dni na portalu społecznościowym Facebook trwa akcja udzielania poparcia Ewie Grzybowskiej, bezpartyjnej kandydatce na urząd burmistrza Wolina, która w II turze wyborów 4 listopada zmierzy się z politykiem Platformy Obywatelskiej – Waldemarem Dubrawskim.

Akcja oznaczana jest hasłem #WybieramZmiany i jest o tyle ciekawa, że rozpoczęła się z inicjatywy samych mieszkańców. Jak się okazało szybko nabrała dużej skali. Ewa Grzybowska co chwilę publikuje kolejne otrzymane zdjęcie z poparciem na swoim profilu na portalu Facebook.

Możemy zobaczyć zdjęcia z poparciem od sportowców, artystów, przedsiębiorców. Widzimy też lekarza, mechanika, strażaka, emerytkę, właścicieli sklepów, nauczycieli, oraz wielu innych, zwykłych mieszkańców z niemal wszystkich miejscowości gminy Wolin.

Swoje poparcie dla Ewy Grzybowskiej przesłał w formie nagrania video również Andrzej Supron, najbardziej utalentowany Polski zapaśnik. Mistrz świata i Europy oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich.

Jestem zaszczycona i pełna optymizmu przed 2 turą wyborów 4 listopada. Nasza zdecydowana wygrana do Rady Miejskiej w Wolinie, gdzie wprowadziliśmy większość tj. 8 z 15 radnych oraz moja wygrana w 1 turze wyborów to zasługa wielkiego poparcia i zaufania ze strony mieszkańców. Mieszkańcy zadecydowali, że bezpartyjny i niezależny komitet złożony właśnie z mieszkańców powinien decydować o przyszłości naszej gminy. Ostatni i najważniejszy krok to 2 tura wyborów na urząd burmistrza. Stoimy przed wielką szansą na zmiany. Sama akcja potwierdza, że nasza siła to nie zasługa szyldów partyjnych i ważnych polityków ale siła zaufania mieszkańców gminy. Tylko dzięki mieszkańcom będziemy mogli razem zmieniać naszą gminę, dlatego prosimy o poparcie 4 listopada – mówi Ewa Grzybowska.