– W szkole w Golczewie praktykowane są zachowania, które nie powinny mieć miejsca – ocenia nasza Czytelniczka. Wszystko w związku z zakazem opuszczania placówki oraz narzucaniem określonego ubioru.

– Od jakiegoś czasu nie można wychodzić i wchodzić do szkoły podczas lekcji jak i przerw. Wszystkie drzwi są pozamykane, a przed głównymi drzwiami stoi pani woźna i wpuszcza i wypuszcza wybrane osoby według swojego widzimisię. Osoby z Golczewa, które chcą wyjść ze szkoły do domu po lekcjach muszą się wykłócać lub pokazać legitymację, że mieszkają w Golczewie. Kolejną sprawą jest kwestia ubioru. Przy 30 stopniowym upale nie można nosić krótkich spodni i bluzek z odkrytymi ramionami. Także spodnie z dziurami są uważane przez panią dyrektor za niestosowne, ponieważ prowokują chłopców. Nie można również mieć odkrytych kostek, ponieważ skutkuje to komentarzami ze strony pani dyrektor w stylu „czy zgubiłeś skarpetki”. Nie można mieć nawet lekkiego makijażu i fryzur, które nie podobają się pani dyrektor. Wszystkie „przewinienia” skutkują indywidualną rozmową lub telefonem do rodziców – napisała w mailu do naszej redakcji jedna z Czytelniczek.

Poprosiliśmy o komentarz dyrekcje Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Szkoła jest zamknięta w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom. Jesteśmy za nich odpowiedzialni w czasie pobytu w szkole. Nie mogą oni bez opieki wychodzić poza teren szkoły w czasie zajęć o czym byli informowani wielokrotnie rodzice i dzieci. Osoby z Golczewa po skończonych zajęciach mogą swobodnie wyjść do domu. Strój szkolny w porozumieniu z Radą Rodziców został jasno określony, ma być skromny, czysty i nie prowokacyjny. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum nie mogą stosować makijażu i farbować włosów. Co do skarpetek, nigdy nie określaliśmy, jak mają one wyglądać i jaki mają mieć kolor. W tym względzie uczniowie mają pełną swobodę wyboru. Nigdy z ust pani dyrektor nie padły przytoczone przez czytelniczkę słowa. „Przewinienia”, które miały skutkować rozmową lub telefonem do rodziców w ostatnich miesiącach nie miały miejsca – informuje Dyrekcja ZSP w Golczewie.