Drugie miejsce w konkursie „Polska od Kuchni KGW” dla Koła Gospodyń Wiejskich z Zastania, medal na „100 – lecie odzyskania Niepodległości” z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego dla KGW z Domysłowa. – Wasza praca i dbałość o dziedzictwo lokalne, skutecznie promują nasza Gminę – chwali członków Kół Burmistrz Ewa Grzybowska, który w ostatni weekend także była obecna na ogólnopolskich dożynkach w Bobolicach.

Podczas dożynek w Bobolicach za pielęgnowanie tradycji oraz przekazywanie ich przyszłym pokoleniom premier Mateusz Morawiecki wręczył Kołom Gospodyń Wiejskich medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”, którego inicjatorem jest premier Mateusz Morawiecki, odbywa się od 2018 roku.

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury był to niezwykle przyjemnie spędzony czas. Wspólnie z naszymi Kołami Gospodyń Wiejskich wzięliśmy udział w ogólnopolskich dożynkach w Bobolicach. Pragnę wyrazić wielki szacunek dla pracy członków kół gospodyń wiejskich i gratulacje dla KGW z Zastania, którego członkinie zajęły drugie miejsce w konkursie „Polska Od Kuchni KGW”. Wyrazy uznania należą się także dla członków KGW z Domysłowa, które otrzymało „Medal 100 – lecia odzyskania Niepodległości” z rąk Premiera. To Wasza praca i dbałość o dziedzictwo lokalne, skutecznie promują nasza Gminę – informuje Burmistrz Wolina.