Spółka Orlen zapowiada, że jesienią uruchomi własną sieć automatów paczkowych. Jednocześnie spółka RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać i odbierać przesyłki także na stacjach Orlen czy w punktach RUCH-u.

Orlen podkreśla, że rozwija segment usług kurierskich „aktywnie wykorzystując potencjał spółki RUCH”, nad którą przejął kontrolę w listopadzie 2020 r. „Koncern buduje własną sieć automatów paczkowych, z której będzie można korzystać już od jesieni. Jednocześnie RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach, na stacjach Orlen, w punktach RUCH-u i w innych punktach partnerskich” – podał w komunikacie PKN Orlen. Koncern wyjaśnił, iż spółka RUCH przygotowując się do startu usługi „Orlen Paczka” wprowadza wiele zmian organizacyjnych i technologicznych, w tym „znacząco skraca czas dostawy przesyłek do punktu do 1-2 dni”.

Usługa zostanie udostępniona jesienią, ale już teraz RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, które swoim klientom będą mogły zaoferować atrakcyjną ofertę dostawy – zaznaczył PKN Orlen. Usługa nadawania i odbierania paczek będzie dostępna do końca tego roku w ponad 5,5 tys. punktów sieci „Orlen Paczka”. We wrześniu automaty „Orlen paczka” staną w ok. 200 atrakcyjnych, dostępnych całodobowo miejscach, w wielu polskich miastach. Z kolei do końca 2022 r. ich sieć będzie liczyła już blisko 2 tys. urządzeń.