Ponad 925 mln zł trafiło już na konta rodziców w ramach programu „Dobry Start”, czyli 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną dla dziecka. Sprawdź, jak złożyć wniosek i kiedy dostaniesz pieniądze.

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start (tzw. 300+) można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS, w ramach programu, wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Dostaniesz pieniądze, jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem ucznia:

w wieku do 20 lat;w wieku do 24 lat (w przypadku ucznia z niepełnosprawnością).

Pieniądze otrzymasz na rachunek bankowy, który wskażesz we wniosku. Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania. Nie podlega też egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków.