Tłumy ludzi odwiedziły w sobotę (24.07) miasteczko Rybki Wolinki na Błoniach. Wszystko w związku z wydarzeniem promocyjno-edukacyjnym „Ryba na talerzu”. Głównym celem podejmowanych w ramach programu działań jest propagowanie wiedzy o rybach z regionu Pomorza Zachodniego oraz promocja zdrowego trybu życia poprzez spożywanie ryb z lokalnych połowów.

Dużo atrakcji przygotowano również dla najmłodszych. W strefie Rybki Wolinki można było rysować, malować i lepić z modeliny, przeprowadzić eksperymenty, zrobić sobie rysunek na twarzy lub rączce, zagrać w piłkę oraz odwiedzić plenerowe kino. W kinie dzieci zobaczyły kolejne odcinki animowanego cyklu pod tytułem „Przyjaciele Rybki Woliniki”, który w zabawny sposób przedstawia gatunki ryb żyjące w wodach Bałtyku i Zalewu Szczecińskiego.

« z 38 »

W strefie zdrowia rodzice mieli możliwość porozmawiania o prawidłowym żywieniu swoich pociech ze specjalistką od żywienia dzieci. Głównym celem podejmowanych w ramach programu działań jest propagowanie wiedzy o rybach z regionu Pomorza Zachodniego oraz promocja zdrowego trybu życia poprzez spożywanie ryb z lokalnych połowów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.