Tylko jedna firma złożyła swoją ofertę w kolejnym ogłoszonym przez Powiat Kamieński przetargu, na przebudowę ulicy Basztowej, Strzeleckiej i Plac Katedralny. Przypomnijmy, inwestycja ma być realizowana wspólnie z Gminą Kamień Pomorski. Problem w tym, że przeznaczone 3,95 mln może okazać się zbyt małą kwotą. PHU Budmar ze Szczecina zaoferował wykonanie zadania za 4,4 mln złotych. Spotkanie w sprawie brakujących środków odbędzie się jutro pomiędzy Starostą a Burmistrzem Kamienia Pomorskiego. 

Dzięki wspólnemu działaniu nowy blask nabiorą ulica Basztowa, Strzelecka, Plac Katedralny oraz część ulicy Żeromskiego. Gmina Kamień Pomorski samodzielnie wykona ulice Piastową i Gryfitów. Całość prac ma zakończyć się w 2022 roku. Wszystko za sprawą Rządowego Funduszu Rozwoju Drógw ramach którego według ogłoszonych wyników naboru, Powiat Kamieński w porozumieniu z Gminą Kamień Pomorski uzyskał blisko 2 mln dofinansowania na modernizację ulicy Basztowej, Strzeleckiej, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Całe zadanie wyceniono na prawie 4 mln złotych. W tym wypadku dofinansowanie wyniosło 50%. Na drogach pojawi się kostka brukowa podkreślająca zabytkowy charakter miasta.

Pierwszy przetarg unieważniono, gdyż urzędnicy Powiatu nie opublikowali poprawnie ogłoszenia o wszczęciu postępowania w Biuletynie Informacji Publicznej. 23 czerwca unieważniono kolejne postępowanie przetargowe ze względu na brak chętnych do wykonania przebudowy. Trzecie podejście dało jednego potencjalnego wykonawcę, jednak problemem jest kwota jaka została zaoferowana. Brakuje bowiem blisko 500 tys. złotych. Czy tym razem się uda? Spotkanie w sprawie brakujących środków odbędzie się w poniedziałek (26.07) pomiędzy Starostą a Burmistrzem Kamienia Pomorskiego.