Rozpoczyna się tegoroczna edycja Wiosny Monodramu – co wydarzy się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów?

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczyna się otwartym warsztatami artystycznymi dla najmłodszych, którzy będą poznawać tajniki takich form artystycznych, jak drama i pantomima oraz wezmą udział w zajęciach wokalnych. Warsztaty trwają od wtorku 15 maja do piątku 18 maja w godz. 16.00-19.00. i adresowane są do uczestników w wieku od 12 lat.

Piątek, 18 maja

O godz. 19.00 po raz kolejny na scenie CWM Grodno będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko. Tematem przewodnim „Teatru Obrazu” będzie NATURA rozumiana jako natura rzeczy i postaci. To spektakl z udziałem m.in. rytmu bębnów afrykańskich, kwartetu smyczkowego, wizualizacji i malowania na żywo. Całość dopełni tekst i improwizowany śpiew. Po zakończeniu widowiska organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy absolwenta Akademii Sztuki w Szczecinie Tomasza Kajszczarka pt. „4kg”.

Sobota, 19 maja

W sobotę w ramach Wiosny Monodramu odbędzie się koncert saksofonisty Marcina Nowakowskiego z zespołem. Jego twórczość to mieszanka jazzu, soulu i funku. Nagrania artysty, którego płyty można w sklepach pod hasłem „smooth jazz“, prezentował w swoich audycjach Marek Niedźwiecki.

Do koncertu w Centrum Współpracy Międzynarodowej Marcin zaprosił świetnych muzyków: Hanię Stach (wokal), Jacka Piskorza (instrumenty klawiszowe), Patryka Stachurę (bass) i Tomka Torresa (perkusja). Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystycznej i najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu.

Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych od 10 maja w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz
w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu do CWM Grodno, z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.