27 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się promocja książki pt. „Wielkanocne opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody” autorstwa Anny Piecyk i Jolanty Nyrkowskiej.  Książka skierowana jest do najmłodszych czytelników, których oczywiście nie zabrakło na spotkaniu. Dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się, jak zaczęła się przygoda autorek, i jak doszło do napisania książki. Ania i Jola, mieszkanki Międzyzdrojów,  poznały się cztery lata temu w Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”, która działa przy Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Współpracę zaczęły dopiero 2017 r., kiedy odkryły wspólną pasję rysowania. Wspierają się nawzajem cennymi radami i ciągle rozwijają swoją technikę. Ich pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było narysowanie portretu Kamila Stocha „na cztery ręce”, który został przeznaczony na licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każda z artystek narysowała połowę rysunku. Powstał przepiękny portret, który trafił w ręce darczyńcy. Od tego momentu Ania z Jolą zaczęły myśleć o kolejnych wspólnych działaniach. W styczniu 2018 roku zrodził się pomysł stworzenia książki dla dzieci. Okazało się, że zarówno Jola, jak i Ania piszą rymowanki. Samodzielnie wykonały ilustracje do swoich wierszy. Każda chciała namalować swoje prace inną techniką, ale w końcu ustaliły, że farby akrylowe będą najlepszym rozwiązaniem. Złożyły wszystko w całość i powstał kolorowy, zabawny tomik wierszy wielkanocnych dla dzieci. Książka została w całości sfinansowana ze środków publicznych Gminy Międzyzdroje, dlatego każdy, kto przyszedł na spotkanie do biblioteki otrzymał bezpłatnie egzemplarz. Autorki otrzymały wiele ciepłych słów od dzieci i dorosłych, co jeszcze bardziej zmotywowało je do dalszej pracy. Zdradziły, że powstanie druga część książki, tym razem z wierszami i ilustracjami na Boże Narodzenie. Autorki podpisały każdemu książeczkę i wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty, podczas których dzieci i dorośli mogli wykonać ozdoby wielkanocne z koralików Hama. Powstały przepiękne jajka, zajączki i pisklaki.                    

                                                           

Serdecznie dziękujemy Siergiejowi Radobenko i jego żonie, za przygotowanie przepysznych i kolorowych słodkości, które były wielkim zaskoczeniem dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy również Małgorzacie Wierzbickiej z Kwiaciarni „Tulipan” za podarowanie kwiatów na spotkanie.

Bibliotekarze