Policjantem jest się nawet po służbie. Potwierdzili to w pełni policjantka pionu kryminalnego oraz policjant ruchu drogowego z kamieńskiej komendy. W czasie wolnym od służby zatrzymali nieletniego, który posiadał narkotyki. Ponadto ich spostrzegawczość doprowadziła do zatrzymania innego mężczyzny, który udzielił nieletniemu narkotyku i również posiadał zabronione substancje.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Kamieniu Pomorskim. Policjanci w wolnym czasie podczas spacerowania zwrócili uwagę na nieletniego, który oczekiwał na kogoś, nerwowo spacerując po ulicy. Po chwili do nieletniego podszedł inny dorosły mężczyzna , który przekazał mu do dłoni woreczek foliowy i odszedł w nieznanym kierunku. Jak się okazało był to woreczek z suszem roślinnym. 14-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego został zatrzymany, a następnie przesłuchany w obecności rodzica. Już usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za swoje przewinienie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Uwagę policjantów zwrócił również mężczyzna przekazujący ‘’ przesyłkę’’. Od razu został on rozpoznany przez policjantów jako osoba, która już wcześniej notowana była kryminalnie za posiadanie narkotyków. O swoich przypuszczeniach mundurowi poinformowali będących w służbie policjantów, którzy w toku podjętych czynności zatrzymali 36 – letniego mieszkańca Kamienia Pomorskiego. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych przeprowadzonego u zatrzymanego, policjanci ponadto zabezpieczyli marihuanę oraz metaamfetaminę. Mężczyzna przyznał się do posiadania zabronionych substancji. Usłyszał on zarzut udzielania małoletniemu środka odurzającego oraz zarzut posiadania narkotyków. Teraz stanie przed sądem gdzie będzie tłumaczył się ze swojego zachowania.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim