Od kilku tygodni Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi prace modernizacyjne oraz rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Jak mówi prezes Adrian Guranowski, inwestycja ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego, Żółcina, Wrzosowa, Strzeżewa i Strzeżewka.

– Szczególnie dotyczy to sezonu letniego lub sytuacji poważnych awarii. W tym celu zostanie wybudowany dodatkowy zbiornik umożliwiający zwiększenie retencji wody uzdatnionej o dodatkowe 1000 m3 (zwiększenie retencji do 1500 m3). Ponadto zostały uzbrojone w pompy i włączone do użytkowania trzy dodatkowe studnie – mówi Prezes PGK.

Obecnie Stacja Uzdatniania Wody w Kamieniu posiada czternaście studni zlokalizowanych w Kamieniu Pomorskim, Rarwinie i Miłachowie, z których czerpie wodę do uzdatnienia. Po zakończeniu budowy zbiornika zostanie przeprowadzona wymiana głównych pomp ujęcia na nowoczesne pompy poziome oraz montaż zestawów hydroforowych podwyższających ciśnienie wody dostarczanej do odbiorców.

Nowe instalację zastąpią stosunkowo mało wydajną wieżę ciśnień w Parku im. Jana Pawła II. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca sierpnia.