400 osób, kilkudziesięciu wolontariuszy, a co najważniejsze 7847 złotych darowizny! Tak najkrócej można podsumować zakończoną VII edycję Sosnowickiego Rajdu na 6 łapach.

– Dziękujemy, że byliście z nami – w tym roku szacunkowo było na Rajdzie około 400 osób! Wydaliśmy 167 numerów startowych! Bardzo cieszymy się, że wracacie i że dołączają kolejne osoby – i to całymi rodzinami. Najmłodsza kibicka miała 10 miesięcy – relacjonują organizatorzy.

Atmosfera była wspaniała, pieski właścicielskie grzeczne, a także zwierzęta schroniskowe prezentowały od najlepszej strony, zarówno na Rajdzie jak i w Paradzie Seniorów.

– Cały dzień otrzymujemy wiadomości z miłymi słowami – to bardzo cieszy i mobilizuje do działania dalej! Dziękujemy pracownikom schroniska, wolontariuszom, 42. Gryficka Drużyna Harcerska „Ciche Cienie”, MAŁE DOBRA, strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych i osobom prywatnym – pomagającym w organizacji, którzy zadbali by impreza przebiegła w spokojnej i bezpiecznej atmosferze – czytamy na stronie Schroniska.

Zwycięzcy w kategorii „Bieg bez psa”: 1. Wiączek Marcin, 2. Wiączek Joanna, 3. Kucharski Marcin otrzymali pamiątkowe puchary oraz karmę mokrą Dolina Noteci ufundowane przez Burmistrza Nowogardu, Urząd Miejski w Nowogardzie, a także vouchery na poradnik dla opiekunów psów ufundowane przez sklep Tatar Dog.

W kategorii „Bieg z psem” zwyciężyli: 1. Fido Monika – z naszym schroniskowym psem Barym, 2. Brunda Bartosz – z naszym schroniskowym psem Ciapkiem, 3. Piórkowski Marek. Otrzymali oni pamiątkowe puchary oraz zestawy upominkowe dla psiarzy ufundowane przez Burmistrza Golczewa – Golczewo oraz vouchery na poradnik dla opiekunów psów ufundowane przez sklep Tatar Dog – Krzysztof Tatar – Trener psów.

Po biegu można było skosztować pyszności w strefie gastronomicznej. Duża popularnością cieszył się różowy rower koktajlowy. Na miejscu można było zakupić gadżety dla psiarzy i nie tylko na bazarku charytatywnym, książki na kiermaszu zorganizowanym przez Panie z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Golczewie oraz dobrej jakości karmę od zaprzyjaźnionego producenta Karma bOOmerang. Dla dzieci przygotowane były kolorowanki, ale większą popularnością cieszył się Żabson – maskotka Golczewa, z którym wiele osób robiło sobie zdjęcie.

– Bardzo cieszymy się, ze nasi psi seniorzy po zaprezentowaniu się na Paradzie Seniorów – wyszli na spacerki. Dla nich bardzo ważne jest by móc pokazać się światu – nie wiemy ile jeszcze im zostało czasu do Tęczowego Mostu więc bardzo zależy nam by na psią emeryturę trafili do dobrych domów! – mówią Organizatorzy.

« z 63 »

źródło:
Schronisko Sosnowice