Urząd  Miejskim w Kamieniu Pomorskim wraz z  Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Szczecinie zaprasza 1 września 2018 r. na teren przed Ratuszem w Kamieniu Pomorskim w godzinach 15.00 do 18.00, gdzie prowadzony będzie  mobilny punktu pobrań krwi oraz punkt informacyjny rozdający ulotki i prowadzący konkursy dla wszystkich grup wiekowych na temat honorowego krwiodawstwa.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Do pobierania używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badania lekarskie, na podstawie których jest on  kwalifikowany bądź nie do oddania krwi. Jeden dawca może oddać jednorazowo tylko 450 ml, warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Jeśli ukończyłeś 18 rok życia, a nie przekroczyłeś 65 lat i  jesteś zdrowy   – zgłoś się z dokumentem tożsamości, po lekkim posiłku w sobotę 1 września do mobilnego punktu pobrań ul. Stary Rynek 1.