Przed gminami kolejna szansa na rządowe dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych. Rusza kolejna edycja rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok. Postanowiliśmy spytać samorządowców, na które drogi w przyszłym roku będą starali się o środki.

– Program pozwala samorządom na przebudowę ważnych dla lokalnych społeczności dróg i poprawę bezpieczeństwa ruchu – mówi Tomasz Hinc wojewoda zachodniopomorski – Od 1 września ruszamy z kolejną edycją programu. W edycji na 2019 rok samorządy będą mogły zdobyć dodatkowe punkty na przebudowę tych dróg, które poprawią dostępność komunikacyjną w szczególności do terenów, gdzie realizowane są inwestycje mieszkaniowe w ramach rządowych programów społeczno-gospodarczych.

Wnioski w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontów dróg można składać w ZUW do 17 września.

Gmina Kamień Pomorski: Jedności Narodowej i Dworcowa

– Jedności Narodowej i Dworcowa. Nasz projekt jest na ukończeniu i na pewno do 17 września zdążymy ze złożeniem wniosku. To ulica, która musi być wizytówką dla wszystkich odwiedzających, nie możemy sobie pozwolić aby w takim kształcie witała gości – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Gmina Międzyzdroje: Południowo – zachodni kwartał ulic

– Jesteśmy gotowi do złożenia kilku wniosków. Posiadamy dokumentację, kwestią jest tylko wytypowanie których ulic. Chodzi o południowo – zachodnią część miasta. Łącznie to zakres 18 mln złotych, wiemy że limit dofinansowania wynosi jest 3 mln, dlatego też będziemy chcieli etapować ten proces. Do końca przyszłego tygodnia będziemy wiedzieć – podkreśla Burmistrz Leszek Dorosz.

Gmina Świerzno: Droga Duniewo – Krzemykowo 

 Bez wątpienia droga Duniewo – Krzemykowo. Termin jest krótki, ale z pewnością złożymy wniosek – zaznacza Wójt Krzysztof Atras.

Gmina Dziwnów: Ulica 1 – maja w Dziwnówku

Do końca jeszcze nie wiem na co będziemy aplikować. Wszystko zależy od tego, czy otrzymamy dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na ulicę 1 – maja w Dziwnówku – mówi Burmistrz Grzegorz Jóźwiak.

Powiat Kamieński: „Na dzisiaj nie mamy dokumentacji, którą moglibyśmy w ramach tego naboru wdrażać”

Na dzisiaj nie mamy dokumentacji, którą moglibyśmy w ramach tego naboru wdrażać. Temat będzie jeszcze omawiany na najbliższym zarządzie. Mogę powiedzieć, że złożyliśmy inny wniosek na remont drogi II etap tzw. „Przejścia przez Kłęby” – mówi wicestarosta Marek Matys.

Nie udało nam się uzyskać informacji, na temat wniosku, który zamierza składać gmina Golczewo oraz gmina Wolin.