Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprezentował koncepcję skateparku w Kamieniu Pomorskim. Przypomnijmy, zadanie to jeden z elementów modernizowanego stadionu miejskiego w Kamieniu Pomorski. O środki na ten cel Gmina Kamień Pomorski ubiegała się z programu Polski Ład.

– Powstanie skateparku otwiera nowe możliwości do uprawiania sportu i rekreacji w naszym mieście, m.in. dzięki rozmiarom samego obiektu i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Jest spełnieniem wieloletnich oczekiwań środowiska osób skupionych wokół tej dyscypliny sportu, ale też coraz większej rzeszy zwykłych mieszkańców na co dzień uprawiających tego typu aktywności – mówi dyrektor MOSiRu – To ważny projekt i zobowiązanie Burmistrza, złożone młodym mieszkańcom naszego miasta. Projekt skateparku ma coraz większe szanse na realizację – dodaje Grzegorz Szczudło.

Samorząd aplikuje o środki na ten cel z rządowego programu Polski Ład. Budowa Skateparku ma być jednym z elementów modernizacji stadionu zaplanowanym przez Burmistrza Stanisława Kuryłło.

Skatepark ma mieć nieregularny kształt i zawierać 4 poziomy z przeznaczeniem do jazdy na rowerach (bmx), deskorolkach oraz rolkach (rolki agresywne) i m.in. w dwa Bowl-e. Powierzchnia skateparku to ponad 1500 metrów kwadratowych. Oprócz niego powstanie nowe oświetlenie.

Zostanie on wybudowany na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim, w miejscu obecnego placu manewrowego (pomiędzy kortami a boiskiem ze sztuczną nawierzchnią). Co wejdzie w jego skład?

Bowl trój komorowy z dwoma poziomami, Wall ride-y na różnych poziomach i o różnych wysokościach, Bank i Bank corner, Quter-pipe z transferem, Spine i Roll-in, Hubba, murki, Poręcze, Bowl typu open z dwoma poziomami, Speedbump i Funbox, Manualpad. Planowany termin realizacji to wiosna przyszłego roku.