To wielki dzień dla strażaków ochotników z Lubina. Po wielu latach oczekiwań, w trakcie wczorajszej (25.01) sesji Rady Miejskiej, odbyło się symboliczne przekazanie dokumentów nowego Renault. Samochód kosztował 799 tys. złotych, z czego dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 399 tys. zł.

Pojazd wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne (świetlne i dźwiękowe) pojazdu uprzywilejowanego. Na dachu kabiny zamontowana jest belka sygnalizacyjna. W tylnej części zabudowy na dachu dwie narożne lampy sygnalizacyjne niebieskie w technologii LED. Urządzenie dźwiękowe (min. 3 modulowane tony) wyposażone w funkcję megafonu.

Silnik wozu ma moc 210 kW, napęd stały 4×4 z reduktorem, blokady mechanizmów różnicowych w mostach napędowych i blokada międzyosiowa, ogumienie uniwersalne z bieżnikiem szosowo-terenowym, dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych (wielosezonowe). Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa, na bazie jednej płyty podłogowej, 6-osobowa z układem siedzeń 1 + 1 + 4 usytuowanych przodem do kierunku jazdy. Kabina zawieszona mechanicznie, z klimatyzacją, podgrzewanymi lusterkami bocznymi.

źródło:
OSP Międzyzdroje