To było wyjątkowe święto dla kamieńskich strażaków. W dniu Świętego Floriana – patrona strażaków, z rąk komendanta wojewódzkiego odebrali oni awanse i odznaczenia. 

4 maja kościół katolicki wspomina patrona strażaków – Świętego Floriana. Na świecie Dzień Strażaka obchodzony jest z inicjatywy australijskiego strażaka, który chciał w ten sposób upamiętnić swoich kolegów zmarłych w płomieniach w czasie jednej z akcji. Polscy strażacy przyznają, że jest to ciężka praca, ale wykonują ją z pasją i przynosi im wiele satysfakcji.

W opublikowanych w ubiegłym roku badaniach Głównego Urzędu Statystycznego to do straży pożarnej, jako instytucji, Polacy deklarują największe zaufanie. Strażacy już od lat wygrywają wszelkie rankingi związane z badaniami dotyczącymi zaufania społecznego. Instytut GfK Polonia przeprowadził badania w 25 krajach w Europie – w 15 pierwsze miejsce zajęli strażacy, wyprzedzając pielęgniarki, lekarzy czy nauczycieli. Strażakom ufało wówczas 94 procent Polaków, średnia europejska to 92 procent.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono druhów Ryszarda Ciślaka, Dariusza Kalemba, Eugeniusza Kota. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono druhów Mariusza Suchta, Waldemara Judkiewicza, Pawła Cieślaka. Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono druhów Wojciecha Krupińskiego, Mariusza Kwietnia, Zbigniewa Judkiewicza, Kamila Jurek, Krystiana Kapera.

Awanse i odznaczenia:
Przemysław Falana na stopień młodszego aspiranta
Rafała Koszałka na stopień aspiranta sztabowego
Piotra Paradowskiego, Pawła Piela na stopień ogniomistrza
Marcina Gierżatowicza, Kamila Pakuła, Bartosza Stolarka na stopień młodszego ogniomistrza
Mariusza Janiszewskiego, Tomasza Sochę, Krzysztofa Szymanka, Pawła Woszczyka, Matusza Wróbla na stopień starszego sekcyjnego
Macieja Bociana na stopień sekcyjnego
Łukasza Wodnickiego na stopień starszego strażaka