To nie była udana sobota dla piłkarzy Gryfa Kamień Pomorski. Mimo prowadzenia po pierwszej połowie podopieczni Szymona Smerdla przegrali ze Spartą Węgorzyno 3:5 i spędzą święta Wielkiej Nocy w minorowych nastrojach.

Przed pojedynkiem tym oba zespoły dzieliło siedem punktów, a dodatkowo zespół gości znajdował się w strefie spadkowej. Początek spotkanie pokazał jednak, że wolą walki i zaangażowaniem można zdobywać bramki na  boisku rywala. W 16. minucie błąd defensywy Gryfa wykorzystał Patryk Miklas i Sparta prowadziła w Kamieniu Pomorskim. 120. sekund później był już remis 1:1, a gola dla gospodarzy zdobył Kamil Kacperek. W 27. minucie Pietrzak skapitulował po trafieniu Kamila Bogusza i zespół Szymona Smerdla prowadził 2:1. W 38. minucie gospodarze zdobyli kolejną bramkę, tym razem futbolówkę do siatki skierował Adrian Chodrowski. Rezultat pierwszej połowy ustalił Patryk Miklas, który zapisał na swoje konto kolejne trafienie.

Po przerwie coś zacięło się kamieńskim zespole i śmielej zaczęli grać przyjezdni. Patryk Miklas w 63. minucie skompletował hat tricka i Daroszewski po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. Kibice, którzy przybyli w Wielką Sobotę na miejscowy stadion czekali na odpowiedź Gryfa i walki o zwycięstwo. 11 minut później sympatycy futbolu oglądali trafienie, ale Sparty… Rzut wolny wykorzystał kapitan węgorzynian, Jarosław Kiernicki i przyjezdni prowadzili 4:3.

Zmiany przeprowadzone w zespole z Kamienia Pomorskiego na niewiele się zdały. Wynik meczu ustalony został w doliczonym czasie gry, rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Jarosław Kiernicki i żółto-niebiescy ostatecznie wygrali 5:3 i wydostali się ze strefy spadkowej. W następnej kolejce IV ligi Gryfiarzy czeka wyjazd do Dygowa na pojedynek z Raselem. A w środę, 4 kwietnia o 19:00 u siebie zmierzą się z Wichrem Brojce w ramach Pucharu Polski okręgu szczecińskiego.

0:1 – 16′ Patryk Miklas
1:1 – 18′ Kamil Kacperek
2:1 – 27′ Kamil Bogusz
3:1 – 38′ Adrian Chodrowski
3:2 – 45′ Patryk Miklas
3:3 – 63′ Patryk Miklas
3:4 – 74′ Jarosław Kiernicki
3:5 – 90+4′ Jarosław Kiernicki

GRYF: Daroszewski – Smerdek, Kacperek, Chodorowski, Karczmarski (C), Kronkowski, Bogusz, Pflantz (Wanagiel P.), Kłoda (Wittbrodt), Karbowiak, Szczęsny (Wanagiel A.)