Inauguracja połączenia lotniczego między Kopenhagą a Szczecinem – Goleniowem była motywem do rozmów o zwiększeniu współpracy inwestycyjnej oraz wymiany turystycznej między Danią a Pomorzem Zachodnim. Bogatą ofertę biznesową, akademicką, kulinarną i turystyczną zaprezentowano gościom obchodów Święta Konstytucji 3 Maja organizowanych w Ambasadzie Polskiej w Kopenhadze.

Linie lotnicze SAS zdecydowały o uruchomieniu bezpośredniego połączenia lotniczego między Kopenhagą a Szczecinem-Goleniowem. Stało się to okazją do wizyty w Kopenhadze delegacji władz regionu z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem na czele.

Przyjęcie uświetniła obecność rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów z Wolina. Niemal 300 gości witanych było przez „nową ochronę ambasady” czyli wolińskich wojów. Goście mogli się także zaznajomić z dawnymi rzemiosłami, podziwiać rekonstrukcje zabytków oraz zapoznać się z ofertą turystyczną Wolina oraz całego regionu. Prezentowane było ponadto stanowisko 3D (wirtualna panorama regionu), a goście mieli okazję spróbować zachodniopomorskich produktów kuchni tradycyjnej.