Gmina Wolin oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zapraszają do wspólnych obchodów corocznego Święta Plonów. Odbędzie się ono 26 sierpnia (sobota) na Błoniach nad cieśniną Dziwną. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir

Gminne Dożynki rozpoczną się o godz. 12:00 mszą święta w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie. Następnie korowód dożynkowy zaprosi uczestników na błonia nad cieśniną Dziwną, gdzie o godz. 13:00 rozpocznie się wspólne świętowanie. W programie wydarzenia między innymi jarmark dożynkowy oraz konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i stoisko sołeckie. Publiczność będzie miała okazję wziąć udział w konkursach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zabraknie również strefy animacji dla dzieci. Na scenie wystąpią lokalne zespoły oraz goście z odleglejszych miejsc. Finałem dnia będzie koncert Sławomira z zespołem.

Ciekawym punktem programu będą stoiska edukacyjne partnerów wydarzenia, czyli Lasów Państwowych, Wolińskiego Parku Narodowego oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie.