Pomorze Zachodnie zaprasza na ekologiczny piknik rodzinny w Golczewie.  Atrakcje dla młodszych i starszych – gwarantowane! To już ósme z cyklu eventów spotkanie, które propaguje wiedzę o środowisku i zachęca do odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiane są  takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Edukatorzy chętnie odpowiadają na pytania i omówiają różne zagadnienia związane z ochroną środowiska. Duża porcja wiedzy serwowana jest – co warto podkreślić – w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 2 września o godzinie 13:00 zapraszamy na kolejny już Piknik Ekologiczny pod tytułem „Dlaczego woda jest niezbędna do życia”. Uczestnicy dowiedzą się, jak ważna jest woda? Dla ludzi i dla środowiska. Jaka woda nadaje się do picia i jak ją oszczędzać każdego dnia. Będzie też możliwość stworzenia własnego filtra do wody a wystarczy do tego butelka, żwir i piasek. 

Nasi eksperci opowiedzą o działaniu i sile wody w przyrodzie. Przeprowadzając proste eksperymenty, zobrazują uczestnikom, jak działają elektrownie wodne.

Podczas pikniku na plaży miejskiej w Golczewie planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty! Dla chętnych przygotowane zostaną materiały do wykonania własnych eksperymentów wodnych. Będzie można stworzyć lawę w słoiku, poobserwować wędrującą wodę oraz stworzyć swój ekostatek.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można połowić rybki, zagrać w kręgle, wziąć udział w quizie na temat wody, puszczać wielkie bańki czy pomalować buzie i rączki na kolorowe motywy roślinne albo zwierzęce. 

Takie plenerowe zajęcia to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów odwiedzających Pomorze Zachodnie. Piknik w Golczewie uświetni koncert zespołu „Curcuma „.

Szczeciński kwintet muzycznytworzą Łukasz „Szurbo” Szulborski (wokal), Jakub „Degóra” Degórski i Tomasz Jóźwiak (gitary), Wojtek Król (bas) oraz Adam Partyka (perkusja). Ich muzyka to miks melodyjnego rocka i alternatywy z progresywnymi akcentami i polskim tekstem. Zespół jest zwycięzcą jednego z najważniejszych w Polsce konkursów muzycznych – Antyfestu, organizowanego przez największą rockową rozgłośnię – Antyradio. Zdobycie statuetki „Złotej Kosy” umożliwiło Curcumie nagranie debiutanckiej płyty pt.”Ona”.

Program:

13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci

13:00- 15:00 warsztaty ekologiczne

15:00 – koncert  Curcuma, animacje

16:00 – zakończenie imprezy 

Udział w wydarzeniu  jest bezpłatny.

Po pikniku w Golczewie planowanych są jeszcze trzy ekologiczne eventy. Odbędą się one  według następującego harmonogramu:

Miejscowość Temat Data
Białogard

Plac Wyspiańskiego

Pszczoły są ważne! 16 września 2023
Szczecin 

Zajazd Szmaragd

Dzień bez samochodu 24 września 2023
Police

Polana rekreacyjna za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej

Less Waste i Zero Waste – co to takiego? 7 października 2023

„Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region.  Celem projektu jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych. 

Jest on realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.