Wraz z otwarciem sezonu kąpielowego w malowniczych Międzyzdrojach, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) apelują o rozwagę i rozsądek podczas korzystania z uroków Morza Bałtyckiego.

Dowodzi tego przykład z jednej z niestrzeżonych plaż w Międzyzdrojach gdzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, które stanowi przestroga dla wszystkich plażowiczów. Grupa osób, które spożywały alkohol, zdecydowała się na kąpiel w morzu. Alkohol i woda to połączenie, które, jak wielokrotnie podkreślają ratownicy, może zakończyć się tragedią.

Na szczęście w tym przypadku tragedii udało się uniknąć dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy powiadomili ratowników WOPR. Zespół ratowniczy natychmiast udał się na miejsce i pomógł osobom wydostać się z wody. Przedstawiciele międzyzdrojskiego WOPR przypominają, że alkohol znacząco obniża zdolności motoryczne oraz osłabia rozwagę, co w połączeniu z kąpielą w morzu stwarza ogromne ryzyko dla życia i zdrowia. Apelują również o korzystanie z plaż strzeżonych, gdzie ratownicy są na bieżąco i mogą szybko zareagować w razie potrzeby.