Tablica informacyjna na bramie wejściowej do gigantycznego Hotelu Gołębiewski w Pobierowie nosi ślady upływu czasu. Ostatnio zaczęły się pojawiać pogłoski, że hotel jest bliski otwarcia przynajmniej części swoich pomieszczeń. Czy tak się stanie? Jak relacjonuje Wirtualna Polska, raczej nie będzie miało to miejsce w te wakacje, choć niemożliwym jest uzyskać jakiekolwiek potwierdzenie lub dementi. 

Hotel Gołębiewski, położony w Pobierowie na Pomorzu Zachodnim, jest imponujący rozmiarami. Podobnie jak inne obiekty tej marki, dominuje w krajobrazie. Z 11 pięterami i około 1,2 tysiąca pokoi, hotel ma potencjał, aby pomieścić ponad 3 tysiące gości. Był to jeden z marzeń Tadeusza Gołębiewskiego, który odszedł zaświaty w zeszłym roku. W procesie budowy musiało ustąpić miejsca 1,5 tysiąca drzew w pobliżu Bałtyku.

Prace budowlane rozpoczęły się w 2018 roku, z planem otwarcia hotelu w 2021 roku. Niestety, pandemia COVID-19 wpłynęła na działalność hotelarską oraz spowolniła inwestycje, co spowodowało wzrost kosztów. W związku z tym, nową planowaną datą otwarcia była 2022 rok.

W czerwcu 2022 roku Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli, zmarł w wieku 79 lat, co znów wpłynęło na niepewność co do daty otwarcia. Z biegiem lat, tablica informacyjna zaczęła blaknąć, ale niedawno pojawiły się oznaki, że może być otwarty latem 2023. Dowodem tego były zdjęcia wnętrza hotelu opublikowane w mediach społecznościowych przez sieć hotelową. Nie było jednak oficjalnego potwierdzenia ani zaprzeczenia tej informacji, mimo prób kontaktu ze strony mediów, w tym Money.pl.

Pracownicy budowlani, których dziennikarz Money.pl spotkał podczas weekendowej wizyty, wydawali się sceptyczni co do możliwości otwarcia hotelu w tym sezonie letnim. Twierdzili, że jest jeszcze wiele do zrobienia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Wskazywali, że realniejszym terminem może być przyszły rok, chociaż pewna część hotelu mogłaby być dostępna wcześniej, być może za kilka miesięcy.

Próba uzyskania jakiegokolwiek oficjalnego komunikatu nie udała się. Telefon

Czy pracownicy budowy są w błędzie czy mają rację? Pomimo wcześniejszych niejasnych odpowiedzi ze strony właścicieli, dziennikarze postanowili podjąć kolejną próbę uzyskania informacji, dzwoniąc na numer kontaktowy podany na ogrodzeniu placu budowy. Niestety, telefon pozostał bez odpowiedzi, podobnie jak próby kontaktu z działem marketingu Hotelu Gołębiewski w Mikołajowie, wymienionym jako inwestor.