Dziękuję Państwu za uchwycone w kadrze momenty, ukazujące piękno Międzyzdrojów. Bardzo dziękuję za udział w konkursie fotograficznym, bo dzięki Wam możemy spojrzeć na naszą gminę trochę z innej strony, te zdjęcia to Wasze Międzyzdroje” – tak rozpoczął spotkanie z laureatami konkursu fotograficznego burmistrz Mateusz Bobek.

Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miejskim w dniu 1 grudnia br. Laureaci zgodnie z regulaminem ogłoszonego w styczniu br. konkursu fotograficznego otrzymali kupon podarunkowy do wykorzystania w Media Markt, w kwotach określonych w zależności od zajętego w konkursie miejsca, kalendarz gminy Międzyzdroje na rok 2024  ze zdjęciami laureatów oraz gadżety Gminy Międzyzdroje. 

Nie wszyscy laureaci konkursu dotarli na spotkanie, jednakże Ci obecni na spotkaniu wymieniali swoje uwagi i  doświadczenia w fotografowaniu przyrody i naszej gminy.  Dodać należy, że większość laureatów konkursu nie jest mieszkańcem Międzyzdrojów . Igor Lovgin, zwycięzca w kategorii zabytki i architektura wraz z małżonką mieszkają w Łodzi. Latem 2023r. spędzili tydzień w Międzyzdrojach i zachwyciła ich stara kąpieliskowa architektura naszego miasta. Zwiedzając rowerem Międzyzdroje Pan Igor bajecznie wręcz uwiecznił w kadrze budynki restauracji Port ( stara baza ratownictwa ) oraz Willę Stalla Maris. Pani Gabriela Sitnik – Schmach to mieszkanka Hamburga, która zdobyła dwa II miejsca w kategorii przyroda, a jej zdjęcia: Jezioro Turkusowe jesienią oraz Klify nad Zalewem urzekły komisję.

Wśród laureatów konkursu znalazł się również mieszkaniec Pan Tadeusz Łodorzyński, który m.in. zdobył I miejsce w kategorii aktywne życie fotografią pt.„Tak trzymać”. Zdjęcie ukazywało ludzi trzymających flagę podczas bicia rekordu Polski w Międzyzdrojach w najdłuższej  fladze narodowej, a tytuł nadany zdjęciu uznany został za najlepiej dobrany do zdjęcia. Pani Eliza Pawłowska laureatka m.in. III miejsca w kategorii aktywne życie, jest Wielkopolanką  i bardzo często odwiedza naszą gminę. Jak sama przyznaje uwielbia morze, a w konkursie fotograficznym brała udział nie pierwszy raz . W poprzedniej edycji w 2021 r.   zajęła II miejsce w kategorii aktywne życie.  

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za uczestnictwo. Laureatom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu. 

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje