Międzyzdroje wkroczyły w decydujący etap realizacji projektu, który ma na celu poprawę dostępności oraz wzbogacenie estetyki lokalnych terenów rekreacyjnych. Burmistrz Mateusz Bobek ogłosił rozpoczęcie budowy długo oczekiwanej kładki, która będzie przebiegać na odcinku od mola do zejścia B, rozciągając się niemal na jeden kilometr wzdłuż pięknej miejskiej plaży.

Nowa konstrukcja, przeznaczona nie tylko dla pieszych, ale również dla rowerzystów, ma przynieść mieszkańcom jak i turystom zupełnie nowe doznania estetyczne i funkcjonalne. Oprócz ścieżek rowerowych, kładka będzie wyposażona w elementy małej architektury takie jak leżaki, ławki oraz siedziska, które umożliwią odpoczynek i cieszenie się widokiem na wydmy i morze.

Projekt kładki został zaprojektowany z myślą o minimalnym wpływie na lokalne ekosystemy. Dzięki konstrukcji opartej na palach, wpływ na faunę i florę ma być zminimalizowany. Ponadto cała kładka zostanie oświetlona energooszczędnymi oprawami LED, które mają zapewniać nie tylko optymalne użytkowanie po zmroku, ale również stworzyć malowniczy obraz podczas zachodów słońca.