Już od dzisiaj tj. 6 listopada do środy 8 listopada rozdajemy mieszkańcom bezpłatnie flagi, które zostały przeszyte z flagi z bicia rekordu Polski.

Dystrybucja flag odbywa się w wyznaczonych punktach tj: Międzynarodowym Domu Kultury, Urzędzie Miejskim, świetlicy Wiklina w Wapnicy oraz w placówkach szkolnych w Międzyzdrojach i Wapnicy.

Dla chętnych do powieszenia flagi na większych powierzchniach budynków, informujemy, iż posiadamy również flagi 5 – cio i 10 -cio metrowe. Zapraszamy do kontaktu!

11 listopada zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w zaplanowanych uroczystościach:

Rozpoczynamy o godz. 12:00 mszą w intencji ojczyzny.

Po mszy św. złożymy kwiaty przy pomniku Trzech Krzyży Wileńskich oraz uformujemy kolumnę i przejdziemy pod pomniki Marynarza. Tam też złożymy kwiaty.

O godz. 14:30 w kinie Eva rozpocznie się bezpłatny za okazaniem Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca seans filmowy pt. „Raport Pileckiego”. To historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji.

Po seansie – od godz. 16:30 Restauracja Gwiazdorska zaprasza na taras przed restauracją na „Niepodległościową Polewkę Ułańską”.

To nie koniec atrakcji tego dnia, bowiem o godz. 18:30 prawdziwa gratka dla miłośników historii – Piotr Zychowicz i Marek Budzisz w Międzynarodowym Domu Kultury zapraszają na wieczór autorski. Tematem spotkania będzie Polska na rozdrożu. Wielka rywalizacja mocarstw.

Przy okazji w MDK można również zobaczyć wystawę przygotowaną przez IPN pt. Ojcowie Niepodległości”.