6 złotych za litr paliwa na horyzoncie i na tym niestety nie koniec – na stacjach benzynowych ceny są rekordowe. Drogo, coraz drożej i to nie tylko w przypadku paliwa. Jeśli cena ropy dalej będzie rosnąć, to wkrótce zapłacimy 7-7,50 zł za litr – mówią eksperci.

Jak wynika z ostatniego raportu e-petrol.pl, na początku października olej napędowy wyrównał dotychczasowy rekord cenowy z 2012 roku. W ciągu ostatnich kilku dni paliwo to podrożało aż o kilkanaście groszy na litrze i kosztuje około 6 zł. Gigantyczna podwyżka dotyczy również ceny LPG, która przekroczyła poziom 3 zł. Podobnie ze średnią, ogólnopolska cena Pb95, która wynosi 5,85 zł/l. Stabilna pozostaje także cena Pb98 – paliwo to kosztuje 5,99 zł/l.

Autogaz jeszcze nigdy nie był tak drogi. Historyczny rekord z 2012 roku, ustanowiony na poziomie 2,87 zł, został już dawno pobity. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że dziś średnia cen LPG dla całego kraju to 3,11 zł. Na jednej z warszawskich stacji paliw dziś za litr autogazu trzeba już zapłacić 3,21 zł.