Dotknęły Was horrendalne podwyżki gazu z firmy G.EN Gaz? Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta podpowiada – Może alternatywą w tym wypadku będzie po prostu zmiana dostawcy – mówi Lech Ferdynus. 

Niemal trzykrotne podwyżki ceny gazu dostarczanego przez firmę G.EN Gaz wzbudziły niemałe poruszenie wśród mieszkańców nie tylko naszego Powiatu. Okazuje się bowiem, że choć nie tak wysokie jak w naszym rejonie, to dotknęły one także inne rejony kraju chociażby powiaty znajdujące się w Wielkopolsce.

Sprawą zainteresował się Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, który otrzymywał skargi na utrudnianie procesu zmiany dostawcy przez klientów indywidualnych. – Wielokrotnie kontaktowały się ze mną osoby, które skarżyły się na wzrost cen. Mówiły one także o utrudnianiu procedury zmiany dostawcy, gdyż G.EN Gaz jest także właścicielem sieci – mówi Lech Ferdynus.

Rzecznik zwrócił się więc do spółki, która zapewniła, że posiada wszelkie wymagane przepisami prawa procedury zmiany sprzedawcy oraz je realizuje. „Spółka G.EN. Gaz Energia otworzyła swoje sieci w lipcu 2021 roku i tam, gdzie jest możliwość techniczna sprzedaży gazu przez innych dostawców (m.in. w Kamieniu Pomorskim i Międzyzdrojach), podpisała Generalne Umowy Dystrybucji z innymi sprzedawcami. Odbiorcy mają możliwość zmiany sprzedawcy” – czytamy w piśmie. 

Lista spółek, które mogą dostarczać gaz na terenie wymienionych miejscowości znajduje się —-> TUTAJ. Znajdziecie tu także Państwo opisaną procedurę zmiany sprzedawcy. Przypomnijmy, w przypadku odbiorców z Kamienia Pomorskiego oraz Międzyzdrojów zgodnie z taryfą W-3 cena gazu rok do roku wzrosła z 7,975 gr do 21,727 gr za kWh.