Ratownicy medyczni z filii w Świnoujściu i Międzyzdrojów mieli dzisiaj okazję odwiedzić tunel pod Świną, aby ocenić jego przydatność dla służb medycznych. W ramach wizyty, specjaliści zbadali drogi ewakuacyjne, infrastrukturę tunelu oraz działanie systemów łączności.

Podczas tej wizyty, ratownicy medyczni przeprowadzili dokładne sprawdzenie wszystkich dróg ewakuacyjnych, które są kluczowym elementem bezpieczeństwa w przypadku jakichkolwiek incydentów. Również położenie i dostępność wyjść awaryjnych, oznakowanie oraz oświetlenie były poddane szczegółowemu przeglądowi.

Poza drogami ewakuacyjnymi, eksplorowano również całą infrastrukturę tunelu. Kolejnym ważnym elementem wizyty była weryfikacja działania łączności radiowej i telefonicznej w tunelu. Dobrej jakości komunikacja to podstawa w sytuacjach kryzysowych, dlatego też ratownicy sprawdzili, czy w tunelu nie ma miejsc, które by zakłócały sygnał radiowy czy telefoniczny.

Nie zabrakło również pierwszego testowego przejazdu ambulansów. Pozwoliło to na ocenę, czy nowy tunel spełnia wszystkie kryteria, które umożliwią sprawną i szybką pomoc medyczną w razie potrzeby.

fot. WSPR