Ze sporymi utrudnieniami i ruchem wahadłowym muszą liczyć się wszyscy kierowcy korzystający z nadmorskiej trasy łączącej Międzywodzie z Kołczewem. Wszystko przez to, że przy jej poboczu trwa budowa trasy rowerowej Velo Baltica realizowana przez firmę PRD Nowogard.

Na miejscu trwa ściąganie wierzchniej warstwy gleby, a bliżej Kołczewa już osadzanie krawężników przyszłej ścieżki.

Odcinek od Kołczewa do granicy z gminą Dziwnów i w granicach gmin Międzyzdroje i Dziwnów – firma PRD Nowogard. Nowe odcinki Velo Baltica, zaprojektowano częściowo przez rozległe kompleksy leśne, a częściowo w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej.

Droga będzie przylegać do Wolińskiego Parku Narodowego. Na trasie znajdzie się też Nadmorski Bór Storczykowy, który zlokalizowany jest w okolicy miejscowości Świętouść.

Obok budowy drogi rowerowej o nawierzchni bitumicznej, przewidziano m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinkach, gdzie znajduje się obecnie chodnik, przesunięcie zatoki autobusowej i zaprojektowanie nowej oraz przeniesienie sygnalizacji świetlnej w miejscowości Wisełka, przebudowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii, budowę wysp nieprzejezdnych na DW 102 oraz poszerzenia jezdni DW 102, budowę, przebudowę oraz likwidację rowów przydrożnych, budowę kładki i przepustów na ciekach wodnych.

Nowo powstające odcinki powinny być gotowe do końca maja przyszłego roku.