Wiktor Lewicki, młody mieszkaniec Międzyzdrojów zmaga się ze straszną chorobą i potrzebuje aż 9,5 mln złotych na operację guza mózgu w Stanach Zjednoczonych. Poruszony apelem 12 – latka do akcji zbierania ogromnej sumy pieniędzy włączył się celebryta Filip Chajzer. Jego apel udostępniono tysiące razy dzięki czemu zaledwie w dobę udało się zebrać milion złotych! 

Muszę się z Wami czymś podzielić. Czymś co nie daje mi spokoju. Czymś co siedzi w mojej głowie od rana do nocy. To będzie osobiste. Ale może od tego są też socjal media. Codziennie dostaje kilkadziesiąt wiadomości i maili z błaganiem o pomoc. Czasami jest ich ponad 100. Sto codziennie. Każdy brzmi podobnie (a jak ma brzmieć?), zmieniają się imiona, diagnozy i zdjęcia dzieci, które za kilka miesięcy mogą odejść. Każdy rodzic chce i musi walczyć do samego końca. Do dziś nie znalazłem sposobu na to jak wybrać akcję, w którą się zaangażować. Jak zdecydować, że postaram się pomóc uratować życie tego a nie innego dziecka. To siedzi w głowie. Nie chce wyjść. Przerywa sen. A jednak trzeba. To jest Wiktor Lewicki. Na zdjęciu z ukochanym bratem. Wiktor ma 12 lat. Rozpoznanie: Szyszyniak zarodkowy łac. pineoblastoma – bardzo rzadki, szybko rosnący i wysoce złośliwy guz mózgu, charakteryzowany w klasyfikacji WHO jako nowotwór IV stopnia. Mówi Wam to coś? Mi niewiele. To może niech powie sam Wiktor – “Boję się, że umrę, chociaż mógłbym żyć. Nie wiem, czy jeszcze kiedyś będzie normalnie, czy będzie dla mnie następne Boże Narodzenie i czy mój brat, jak dorośnie, będzie mnie pamiętał. Teraz ma tylko 3 latka i bardzo mnie kocha. A ja kocham jego. Kocham mamę i tatę, moje życie, szkołę…” I teraz krótki temat – jak się nam nie uda to WIKTORA czeka hospicjum i… – napisał na swoim profilu Filip Chajzer. 

Minęła zaledwie doba, a na koncie zbiórkowym kwota zebranych środków zwiększyła się o milion złotych!

Od mojego wczorajszego wpisu z apelem o wsparcie 12 letniego Wiktora Lewickiego mijają 24h. Przez te 24h na koncie zbiórki https://www.siepomaga.pl/wiktor-lewicki jest ponad MILION ZŁOTYCH WIĘCEJ 🔥🔥🔥 Ale to ciągle mało. W mojej głowie urodził się plan. Kiedy ostatnio rzuciłem hasło wspólnej kawy na przekór nienawiści napisały do mnie setki kawiarni. Teraz już wiem co z tym zrobić. W sobotę 15.05.2021 zrobimy akcję „KAWKA VICTORIA” (WIKTOR + ZWYCIĘSTWO = VICTORIA). Proszę o zgłoszenie się na adres kawkazfilipem@gmail.com kawiarni i restauracji, które tego dnia do swojego menu dopiszą kawę „Victoria”. Co to będzie za kawa i ile będzie kosztować zależy tylko od Was. Ważne żeby całkowity dochód ze sprzedaży tej właśnie kawy trafił na konto Wiktora Lewickiego. Ja sam stanę za barem gdzieś w Warszawie jako kompletnie zielony barista, wybaczcie 😉. Opublikuję też pełną listę miejsc, które tego dnia trzeba będzie odwiedzić w całej Polsce. To co – napijemy się kawki? – dopytuje Celebryta.