Grażyna Ingielewicz odwołana z funkcji prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Międzyzdrojach. Dotychczasową prezes zastąpił Tomasz Jaworski – zatrudniony do tej pory na stanowisku kierownik ds. technicznych w międzyzdrojskiej spółce.

Wszystko wskazuje na to, że byłej prezes nie uda się dokończy zapowiadanej, największej w historii gminy inwestycji czyli modernizacji oczyszczalni ścieków. Projekt miał kosztować ponad 63 mln złotych i zostać zrealizowany do 2020 roku.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, zgodnie z zapisami posiadanego kontraktu Grażyna Ingielewicz może liczyć na 7 – miesięczną odprawę. Jaka będzie to kwota? To okaże się wraz ze złożeniem ostatniego oświadczenia majątkowego. Np. w 2017 roku udało jej się zarobić w spółce 300 tys. złotych, co średnio dawało około 25 tys. zł miesięcznie.

Zmiana na stanowisku prezesa, to nie jedyna rewolucja wprowadzana przez nowego Burmistrza Mateusza Bobka. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wszystko wskazuje na to, że diametralnemu obniżeniu ulegną także zarobki szefów spółek.