Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój wkład mieli również mieszkańcy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Wysokiej Kamieńskiej. Wolontariusze już w piątek tj. 11 stycznia zbierali datki podczas przerw między zajęciami szkolnymi, obdarowując uczniów i nauczycieli WOŚP-owymi serduszkami.

W niedzielę 13 stycznia również mieliśmy możliwość zagrania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na świetlicy wiejskiej uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Podczas jasełek wolontariusze WOŚP ze sztabu w Wolinie kwestowali dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na tą okazję zostały przygotowane domowe wypieki, kawa i herbata przez panie z rady sołeckiej, a prawdziwą atrakcją była żywa szopka, w której dzieci mogły zobaczyć malutką owieczkę i króliczki. Jak się okazało Pomaganie jest Dziecinnie Proste i wystarczył w sumie 3 godziny, aby zebrać 960,64 zł. z czego jesteśmy bardzo dumni!

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim dzieciom, które wystąpiły w jasełkach, za ich przygotowanie dziękujemy wychowawczynią klas II i III oraz zastępcy dyrektora Szkoły Podstawowej w Wysokie Kamieńskiej. Ogromne podziękowania należą się również mieszkańcom i rodzicom, których dzieci występowały w jasełkach. Państwu Kwiatkowskim z Dargoszewa dziękujemy za niezbędne elementy dekoracji jasełkowych oraz zwierzątka. Było nam również bardzo miło, że byli z nami pan Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński oraz Zastępca Burmistrza Andrzej Swatowski. Gramy razem! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Rada Sołecka Wysokiej Kamieńskiej