W sobotę, mieszkańcy Gminy Golczewo oraz przybyli goście witali lato podczas wyjątkowego wydarzenia pełnego sportowej rywalizacji, dobrej muzyki i licznych atrakcji.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 turniejem piłkarskim w kategorii Orlik 2013-2014, będącym II edycją Memoriału im. Stanisława Kowalskiego. W rywalizacji udział wzięły drużyny: Ap Gryf Kamień Pomorski, Sparta Gryfice, Sarmata Dobra, Football Nowogard oraz dwie drużyny LKS Iskra Golczewo.Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński, który powitał wszystkich zebranych i życzył udanej zabawy. Na scenie jako pierwszy wystąpił Zespół Śpiewaczy „Maliny”, działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie, prezentując biesiadny repertuar. Następnie scenę opanowali młodzi artyści z HeartBeat Dance Studio, zachwycając widownię swoją choreografią.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej zaprezentowało historię swojego stowarzyszenia oraz barwne postacie z przeszłości, natomiast Nadleśnictwo Rokita zorganizowało konkursy i gry dla dzieci, przybliżając im wiedzę o przyrodzie. Muzyczną część wydarzenia rozpoczął Zespół Specyficzni, który już od 15 lat cieszy publiczność swoją energią i znanymi przebojami. Gwiazdą wieczoru był zespół DE MONO, który porwał publiczność swoimi największymi hitami, takimi jak „Póki na to czas”, „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami”.

Nie zabrakło również lokalnych artystów – zespół BKC zaprezentował hip – hopowe utwory, zdobywając uznanie widowni. Na zakończenie „Powitania Lata” odbyła się zabawa pod chmurką z ekipą EL Wariaci, która bawiła zebranych do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Gminy Golczewo oraz przybyłym gościom za liczny udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierowane są do wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w organizację imprezy, w tym pracowników Urzędu Miejskiego Gminy Golczewo, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz licznych wolontariuszy.

« z 34 »

źródło:
UM w Golczewie