W sobotę kontynuowano, rozpoczętą w środę, XV kolejkę pierwszej grupy klasy okręgowej. Meczem, który w tej serii gier zapowiadał się najciekawiej, był ten, pomiędzy liderującą Iną Goleniów a goniącym ją Gryfem Kamień Pomorski.

Po zwycięstwie nad Spartą Gryfice Gryfowi udało się odskoczyć od rywali i samodzielnie piastować lokatę za plecami goleniowskiej Iny. Tak, więc ten pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie. Niestety to gospodarze weszli w mecz zdecydowanie lepiej. Już w 9 minucie arbiter wskazał na „wapno”, a do piłki podszedł Piotr Winogrodzki. Piłkarz Iny nie dał szans Adamowi Krzewickiemu i biało-zieloni wyszli na prowadzenie. Szybkie otwarcie wyniku pozwoliło ekipie z Goleniowa na przejęcie inicjatywy. Niespełna pół godziny później golkiper Gryfa ponownie musiał wyciągać piłkę z bramki. Na listę strzelców, tym razem wpisał się Damian Banachewicz. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Na drugą odsłonę tego pojedynku oba zespoły wyszły bez zmian. Jednak niedługo po wznowieniu gry, zmianie uległ wynik spotkania. Swoją dominację w tym pojedynku, strzeleniem trzeciej bramki, udokumentowali gospodarze. Tym razem, dwojącego się w bramce Krzewickiego pokonał Szymfeld. Po stracie kolejnego gola trener Purczyński próbował jeszcze zmianami pobudzić zespół do walki, a na boisku pojawili się kolejno: Igor Kurka, Borys Kurka, Bartosz Sasin, Maciej Szwech i Daniel Ratajczyk. Niestety, mimo wprowadzanych korekt, Gryf nie był w stanie pokonać bramkarza gospodarzy. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i komplet punktów pozostał w Goleniowie.

Zespół trenera Mariusza Bernacha okazał się lepszy i spędzi zimową przerwę na pozycji lidera naszej grupy. Niebiesko-biało- czerwoni już za tydzień będą mieli okazję do poprawienia swoich nastrojów przed zimową przerwą. Drużynę z Kamienia Pomorskiego czeka jeszcze zaległy mecz trzeciej kolejki, w którym podejmą Jantara Dziwnów. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli odskoczyć od Regi i Sparty oraz zmniejszyć stratę do prowadzącej Iny.

Składy:

MKS Ina Goleniów ⚪🟢 (wyjściowy):

Ptak – Winogrodzki, Bulanda, Łukasiak ©, Szymfeld, Borucki, Lubośny, Sulaiev, Tomaszewicz, Banachewicz, Kushnir

Grali także: Kurtanidze, M.Mojsiewicz, Paszkowski

Gryf Kamień Pomorski🔵⚪🔴(wyjściowy):

Krzewicki – Cieślik, Nowacki, Karczmarski, Mucha, Dobrowolski, Groński, Roszak, Wittbrodt©, Lewandowski, Włodarek

Grali także: I. Kurka, B. Kurka, Ratajczyk, Sasin, Szwech,

Bramki:
1:0 – Winogrodzki (rzut karny) 9’
2:0 – Banachewicz 34’
3:0 – Szymfeld 56’