Strażacy Ochotnicy z Kołczewa zyskali kolejne środki, dzięki którym będą mogli podnosić swoje umiejętności. Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie druh Szymon Waligóra podpisał umowę na dofinansowanie budowy wieży Szkoleniowo – Widokowej przy Regionalnym Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie.

Budowa zostanie dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Kwota uzyskanego dofinansowania to 181 tys złotych. Wkład własny pochodzi ze środków Budżetu Gminy Wolin oraz własnych OSP Kołczewo.

Wieża Szkoleniowo-Widokowa to ponad 22 metrowy żel-betowy obiekt, który stanowić będzie część budowanego od 2016 roku Regionalnego Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie. Budowa Wieży rozpocznie się do końca listopada 2022 roku i pochłonie 223 tys złotych.