Oszuści nie próżnują nawet w Święta. Czytelnicy są nękani coraz większą liczbą fałszywych SMS-ów z informacją o paczkach. Są to oszustwa, które mają na celu wykradzenie danych lub pieniędzy ofiar. Te typu wiadomości łączy jedno.

Fałszywe SMS-y o dostawach paczek zazwyczaj zawierają informację o opóźnieniach czy problemach z dostarczeniem przesyłek. Do krótkiej treści dołączony jest link. Jego kliknięcie czy dotknięcie spowoduje przekierowanie ofiary na jedną z fałszywych stron przygotowywanych przez cyberprzestępców. To w tym miejscu będą próbować wykraść dane lub oszczędności zgromadzone na koncie bankowym. Poniżej przykładowe wiadomości wysyłane przez oszustów.

W tym trudnym okresie trzeba po prostu zachować zdwojoną czujność. Pamiętajcie, że firmy kurierskie nigdy nie będą prosiły was na przykład o dopłatę do dostawy paczki. To stary trik oszustów, którego celem jest okradzenie was z pieniędzy. Pamiętajcie, aby dokładnie czytać wiadomości i nie reagować na te, które zawierają w treści podejrzane linki.