Wszystko dzięki pozytywnie rozpatrzonemu wnioskowi o dofinansowanie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu kierowanego przez dyrektor Agatę Grzybowską. Środki zostały przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łącznie GOKiS otrzyma 64 tys. złotych.

Objazdowa Akademia Kultury to przykład nowoczesnych działań instytucji kultury w regionie w oparciu o zasadę „dom kultury dla każdego”. Formuła wędrownego domu kultury proponującego atrakcyjne, wszechstronne warsztaty ujęte w koncepcję otwartej Akademii ma pokazać mieszkańcom terenów z utrudnionym dostępem do kultury, że jeśli oni nie mogą to kultura przyjedzie do nich. Objazdowa Akademia Kultury udowadnia, że dostęp do kultury jest prawem każdego człowieka, bez względu na wiek, pochodzenie i miejsce zamieszkania. Projekt przekonuje, że polska wieś może stać się przestrzenią z wielkim potencjałem kulturotwórczym i artystycznym. Założeniem Objazdowej Akademii Kultury jest zorganizowanie wiejskich weekendów z kulturą we wsiach, w dni wolne od pracy (i piątki), raz w każdym kolejnym miesiącu (lipiec-październik) mieszkańcy wsi będą mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach twórczych podzielonych na konkretne bloki tematyczne (w każdym miesiącu inny blok).

Przez ostatnie dwa lata, Akademia odwiedziła Kłęby, Niemicę, Ronicę, Kozielice, Mechowo, Wołowiec, Samlino, Sosnowice, Baczysław, Unibórz, Kłodzino, Gadom, Kretlewo, Upadły, Wysoką Kamieńską, Golczewo.

Objazdowa Akademia Kultury już po raz trzeci zawita do wsi w naszej gminie z mnóstwem kulturalnych niespodzianek. Będzie kolorowo i magicznie! Szczegóły wkrótce – bądźcie czujni – czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Golczewie.

źródło:
fot. GOKiS