Sześć nowoczesnych łodzi ratowniczych dla OSP z terenów nadodrzańskich i Zalewu Szczecińskiego! Zakup nowego sprzętu o wartości 1,3 mln złotych został w 100% sfinansowany z budżetu państwa. – Tak realnie rząd Prawo i Sprawiedliwość wspiera służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo – podkreśla Wojewoda Zbigniew Bogucki.

Przekazane łodzie to pierwsza transza wsparcia dla OSP. Docelowo druhny i druhowie otrzymają łodzie ratownicze o łącznej wartości 4,2 mln złtoych. Tak profesjonalny sprzęt był dotychczas głównie do dyspozycji strażaków z Państwowa Straż Pożarna, a teraz trafia również do OSP w dużej mierze dzięki inicjatywie wiceministra w MSWiA Pawła Szefernakera.

Jedna z łodzi trafi do strażaków ochotników z Międzyzdrojów.

To strażacy ochotnicy są bardzo często pierwsi na miejscu zdarzenia, dlatego muszą dysponować odpowiednim sprzętem. Podczas zeszłorocznego kryzysu na Odrze to właśnie druhowie z OSP pomagali w usuwaniu śniętych ryb, a nie wszystkie jednostki miały odpowiedni sprzęt. Dlatego wyciągnęliśmy wnioski czego dowodem są przekazane dziś łodzie. Ochotnicze Straże Pożarne dysponują coraz lepszym sprzętem i wyposażaniem dzięki temu profesjonalnie mogą strzec naszego bezpieczeństwa – wskazuje Wojewoda Zbigniew Bogucki.