Dziwnowscy druhowie z miejscowej OSP, wzbogacili się o nowe wyposażenie. Dzięki udziałowi środków z Funduszu Sprawiedliwości, można było zakupić specjalne mocowania, dzięki którym stabilizuje się uszkodzony pojazd po wydarzeniu drogowym.

Jak wspomniał obecny na przekazaniu Komendant Powiatowy Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego, wyposażenie jednostek pożarniczych musi być bardzo szerokie, bowiem zakres działalności ratowniczej znacząco wykracza poza ramy klasycznej walki z ogniem.

Swojego zadowolenia nie krył także burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Cieszę się, że nasza jednostka wciąż może być doposażona, bo to znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa nie tylko miasta i gminy, ale też naszych gości. A trzeba pamiętać, że nasze gminne OSP (Międzywodzie i Dziwnów), obok doświadczonych kadr, już teraz są nieźle wyposażone i bez wątpienia wyróżniają się swoimi zasobami w regionie. I na koniec jeszcze jedno – dobrze, że możemy przekazać Wam kolejne elementy wyposażenia ratowniczego, mam jednak nadzieję i bardzo Wam tego życzę, aby sposobności do ich użycia, było jak najmniej.

Zakupiony sprzęt ratownictwa w postaci podpór oraz klinów do stabilizacji pojazdów współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.